kocie oko .. cat eye

W tym temacie warto jest być na czasie. Jakie są najnowsze trendy w makijażu? Co komu pasuje na jaką okazję? Nie bójcie się pytać!
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: coralie »

No ale pin-up girl mają prawo malować takie kreski, w końcu to taki styl ;) Kocie oko to podstawa w pin-up no i bandamka i ta śmiesznie zawinięta grzywka. Bardzo mi się to podoba, ale ja kompletnie nie pasuję do tego stylu. A zazdroszczę wyglądu takim kobietom, jak chociażby Dita von Teese.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: JolaZ »

Ostatnio przeprosiłam się z pędzelkiem do malowania kresek, zawsze używałam eyelinerów w pisaku, a ostatnio zaczęłam korzystać z eyelinera w żelu z mac'a. Kupiłam sobie do tego pędzelek taki cieniutki, o dziwo łatwo i precyzyjnie da się namalować tym kreskę. A jeśli nie umiecie malować kresek, to pamiętajcie że nie maluje się od razu jednej kreski ale wiele małych - tak mówiąc obrazowo ;) i z tych wielu wyjdzie jedna prosta :D
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: megan »

Bardzo lubię ten makijaż, mam już wprawę w malowaniu kresek i wiem że pędzel ułatwia sprawę. Ale tak samo ważne jak dobra kreska w cat eye są rzęsy. Koniecznie muszą być podkręcone i wydłużone - zwłaszcza te w zewnętrznych kącikach oczu powinny być wyeksponowane.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: dafne »

Ja robię "kocią" kreskę z czarnego cienia do powiek. Mam taki ładny, błyszczący cień z essence i za bardzo nie mam okazji, żeby malować nim oko, więc znalazłam dla niego inne zastosowanie - biorę twardy malutki pędzelek lekko zwilżam wodą i nabieram cień. W ten sposób łatwo i precyzyjnie maluję równą linię. Kosmetyk nie rozmazuje się, a dzięki aplikacji na mokro nie trzeba poprawiać, wystarczy jedno pociągnięcie.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: megan »

A co powiecie na nowość od Diora: tymczasowy tatuaż do przyklejania - to produkt zwłaszcza dla tych kobiet, które nie umieją namalować równej kreski eyelinerem.
"Wszystkie kreski dostępne w palecie, tworzą efekt kociego oka. Mamy do wyboru cztery kształty. Dwa z nich są matowe, dwa pozostałe ozdobione kryształkami Swarovskiego"
Dior Velvet Eyes kupić można w drogeriach Sephora za $59 (cena zestawu). Niestety produkt nie jest jeszcze dostępny w Polsce, więc trudno powiedzieć ile będzie kosztował w złotówkach.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: kotsimon »

No jak dla mnie super! Tylko fajnie by było, żeby mniej kosztowały. A te błyszczące z kryształkami jak dla mnie zbyt szałowe.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: coralie »

Ile?! :o 59 dolców za parę kresek, które każda z nas umie namalować, jeśli naprawdę się postara!!?? No to już przesada... to wymyślanie produktów i tworzenie zapotrzebowania na nie, czyli tłumaczenie: "Kobiety, nie umiecie namalować równej kreski, ale Dior wam pomoże".
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: dafne »

Uważam, że te naklejki nie są warte swojej ceny, poza tym są trochę zbyt "sceniczne" jak na kocie oko. Cat eye jednak powinno być subtelniejsze, a nie przygniecione szerokim, czarnym paskiem.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: Kenza »

Teraz coraz bardziej modne są w makijażu graficzne kreski malowane np. tuż nad powieką. Moim zdaniem nie są takie seksowne i kobiece jak kocie oko. Sama nigdy nie namalowałabym sobie np. sporej krechy tuż nad powieką. Dla mnie to ekstrawagancja zarezerwowana dla wybiegu.
Hanka
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2011, 11:39

Re: kocie oko .. cat eye

Post autor: Hanka »

Wydaje mi się, że kocie oko będzie bardzo modne w tym sezonie. Kreski trochę w starym stylu. Podoba mi się makijaż proponowany przez ArtDeco, muszę kupić sobie nowy eyeliner albo kredkę. Jak myślicie, co lepsze? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makijaż”