włosy po słońcu :(

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
shania
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:04

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: shania »

ja myję codziennie prawie bo mi trudno je rozczesać jak wstaję rano :)
co do aloesu się zgadzam, co do odżywek WAX też.
jeszcze jedwab ale tylko Farouk i to w odrobince !! bo inaczej przetłuszczanie się włosów gotowe !!
aldonka
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2010, 00:11

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: aldonka »

MOej włosy po lecie wyglądały jakby je kto przypalił żelazkiem. Fajnie było leżeć na słoneczku, ale widocznie nie dla mojej czupryny :) No i od października zaczęła się silna regeneracja. poszły w ruch odżywki, szampony a także suplementy diety.Wiadomo najlepiej działać systemowo :) Jestem na etapie testowania, ale moja siostra poleciła mi Revalid więc go sobie sprawiłam (obczajcie tu: http://www.moclekow.pl/products/details ... _na_wlosy/ wydaje się tanio). Jak będą efekty to Wam dam znać :)
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: princesita »

to niezle, a wyglada sie jak brudas , czeste mycie skraca zycie, co ?:/
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: Marta »

Ja mam kudełki, jakby mnie piorun strzelił...a właściwie miałam, bo od kilku miesięcy używam fajnego szamponu HERBAL ESSENCES nawilżanie po brzegi, taki niebieski. Te szampony i odżywki od jakiegoś czasu są w nowych opakowaniach. Wtedy właśnie je wypróbowałam. Robię sobie króciótkie przerwy i raz na jakiś czas myję innym szamponem, ale ten z Herbal jest najlepszy. Aha, raz kupiłam sobie jeszcze z tej samej serii na łamliwość włosów, ale nie był tak dobry jak ten nawilżający. :) Polecam bez cienia wątpliwości!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: kotsimon »

No z domowymi sposobami to jest tak, że trzeba dużej cierpliwości i systematyczności, żeby się udało. Ale przynajmniej jest naturalnie, bezpiecznie i tanio.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: megan »

Najwyższy czas żeby zacząć opiekować się swoimi włosami po lecie. Ja już zaczęłam chronić je przed nadmiernym wypadaniem i osłabieniem na jesień. Wybrałam specjalną linię kosmetyków Dove repair. Czy jest skuteczna, okaże się za parę miesięcy, a nawet tygodni.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: lemur »

Ja jakoś nie czuje potrzeby zwiększania teraz troski o włosy, bo odżywki stosuję cały czas, czasami kupne, czasami domowe. Muszę przyznać, że nieźle odżywia włosy odżywka pantedne nature fusion - ta, którą reklamuje Alicja-prawie-Farrel. Ponadto całe lato starałam się chronić włosy, jeśli już się opalałam, to na głowie miałam kapelusz.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: coralie »

Ja niestety zaczynam odczuwać skutki lata :? Przez ostatni tydzień ściągnęłam ze szczotki bardzo dużo włosów, co mnie zaniepokoiło. Znalazłam na internecie kilka porad jak dbać o takie zmęczone, słabe włosy, więc się dzielę informacją:
-myj włosy co 2-3 dni,
- po każdym myciu aplikuj odżywkę
- nie wycieraj włosów ręcznikiem
- rozczesuj delikatnie
- pilnuj właściwej diety bogatej w żelazo, selen i proteiny,
- wspomagaj się suplementacją witamin A, E i C oraz skrzypem
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: Eewa »

Ja polecam właśnie tabletki ze skrzypem. Lepiej też trochę "odpuścić" włosom, czyli powstrzymać się od zabiegów stylizacyjnych, które wymagają skrupulatnego szczotkowania.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: dafne »

Na takie sezonowe osłabienie włosów polecana jest mezoterapia, zastrzyki z koktajli witaminowych świetnie odżywiają skórę głowy i dostarczają włosom to, czego im brakuje. Jeśli nie chcecie zainwestować w mezoterapię to polecam suplementację skrzypem i pokrzywą oraz dietę, w której nie zabraknie marchewki, papryki, brokułów, płatków owsianych czy otrębów pszennych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”