Nawilżone włosy

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Nawilżone włosy

Post autor: lemur »

Niedawno pojawiła się na rynku nowa seria kosmetyków profesjonalnych do nawilżania włosów. Nazywa się Prosalon Intenso: szampon z ekstraktem z marakui, odżywka z proteinami soi, maska nawilżająca, mleczko i tonik. Ceny: od 13 do 20 zł.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Nawilżone włosy

Post autor: megan »

A czy używałyście szczotki jonizującej? Szukam pomysłu na prezent i gdzieś znalazłam właśnie taki produkt. Produkuje go np. braun i philips. Podobno wygładza włosy, zapobiega ich elektryzowaniu i puszeniu się, nadaje połysk włosom. Waham się czy kupić, bo kosztuje jednak 150 zł.
Podobno działa tak: "Szczotka działa bardzo podobnie jak odżywka. Doskonale poskramia uparte loki i nastroszone kosmyki. Od razu czuć gładkość, jakiej nie zapewniają żadne szczotki bez technologii IONTEC. Po naciśnięciu specjalnego "guziczka", rozpoczyna się proces przepływu jonów do wnętrza włókna włosa. Cząsteczki te neutralizują ładunki elektryczne przez co zapobiegają nadmiernemu "puszeniu się" fryzury, wygładzają ją i sprzyjają lepszemu ułożeniu. Kiedy włosy zostają oplecione przez regenerujący strumień jonów, zaczyna się ona świecić na zielono. Jednocześnie ten sam przepływający prąd niweluje uczucie nieprzyjemnego "tarcia" podczas rozczesywania."

Co myślicie? Chciałybyście dostać taki prezent?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Nawilżone włosy

Post autor: Kenza »

Ja zawsze chciałam sobie kupić taką szczotkę do włosów, ale jakoś dotychczas mi się nie udało. Moim zdaniem to świetny pomysł na prezent dla kogoś kto dba o włosy. Zwłaszcza dla suchych i puszących się włosów to urządzenie jest idealne.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Nawilżone włosy

Post autor: megan »

Żeby dobrze nawilżyć włosy wystarczy dodać kilka kropel gliceryny lub oleju rycynowego do odżywki. Następnie taką mieszankę trzymamy tak długo jak zalecone jest na opakowaniu odżywki, jednak nie krócej niż 5 minut. W moim przypadku lepiej sprawdza się gliceryna, ale moje włosy są dosyć cienkie i mają tendencję do puszenia się, dlatego taka obciążająca odżywka jest dla nich idealna. Jeśli macie "ciężkie", przetłuszczające się włosy, to ten sposób nawilżania może się u Was nie sprawdzić. A glicerynę i olejek rycynowy kupicie w każdej aptece za niewielkie pieniądze.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Nawilżone włosy

Post autor: lemur »

megan pisze:A czy używałyście szczotki jonizującej? Szukam pomysłu na prezent i gdzieś znalazłam właśnie taki produkt. Produkuje go np. braun i philips. Podobno wygładza włosy, zapobiega ich elektryzowaniu i puszeniu się, nadaje połysk włosom. Waham się czy kupić, bo kosztuje jednak 150 zł.
Podobno działa tak: "Szczotka działa bardzo podobnie jak odżywka. Doskonale poskramia uparte loki i nastroszone kosmyki. Od razu czuć gładkość, jakiej nie zapewniają żadne szczotki bez technologii IONTEC. Po naciśnięciu specjalnego "guziczka", rozpoczyna się proces przepływu jonów do wnętrza włókna włosa. Cząsteczki te neutralizują ładunki elektryczne przez co zapobiegają nadmiernemu "puszeniu się" fryzury, wygładzają ją i sprzyjają lepszemu ułożeniu. Kiedy włosy zostają oplecione przez regenerujący strumień jonów, zaczyna się ona świecić na zielono. Jednocześnie ten sam przepływający prąd niweluje uczucie nieprzyjemnego "tarcia" podczas rozczesywania."

Co myślicie? Chciałybyście dostać taki prezent?


Moim zdaniem to świetny pomysł na prezent! Sama chciałabym coś takiego dostać, a szczerze mówiąc... nie wiedziałam, że takie urządzenia istnieją :oops: ale już wiem! Dzięki!
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Nawilżone włosy

Post autor: coralie »

Wczoraj miałam okazję przekonać się, że olej sezamowy to świetny kosmetyk do nawilżania włosów. Podgrzałam go lekko i naniosłam zwłaszcza na końcówki. Potem owinęłam głowę foliowym czepkiem i zostawiłam na 30 minut. Po takim zabiegu oczywiście trzeba było umyć włosy szamponem, ale efekty są widoczne od pierwszego użycia. Zamierzam coś takiego robić przynajmniej raz na tydzień. ;)
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Nawilżone włosy

Post autor: dafne »

To ja chyba spróbuję tego wosku, o którym pisała Marta na początku, albo olejku rycynowego. Potrzebuję teraz silnego nawilżania, bo rozjaśniłam pasemka i boję się, że włosy będą przesuszone i bardziej łamliwe.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Nawilżone włosy

Post autor: beautyme »

ja też jestem wielka fanka kosmetyków z Joannny wszytskie świetnie działają na włosy, szczególnie te własnie zniszczone , dobry jest też szampon z rzepą też dobrze odbudowuje, ale wcześniej nie wiedziałam , że te kosmetyki sa takie dobre
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Nawilżone włosy

Post autor: dafne »

Rzepa super działa, gorzej z zapachem.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Nawilżone włosy

Post autor: beautyme »

no własnie, zapach jest średni dlatego rozglądałam się w internecie za jakąś alternatywą i znalazłam w sklepie internetowym kalamis taka odżywkę Wearable Treatment firmy Alfaparf kosztuje 36 zł a daje dobre efekty nawilżania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”